Vieni kuria, kiti - naikina!

Lankydamiesi miškuose, susirandame ir apsistojame miškininkų įrengtose poilsiavietėse, kurios skirtos pailsėti, pasislėpti nuo lietaus. Tačiau dažnai pasireiškia nepadorus miško lankytojų elgesys, kada poilsiavietės aprašinėjamos, laužomos, prišiukšlinamos, padeginėjamos ar visiškai sudeginamos, kitaip niokojamos. Todėl radus poilsiavietę dažnai tenka ją „išsimėžti", kad galėtume apsistoti.

Skaudžiausia miškininkams, kada jų sukurtą poilsiavietę sudegina tie, kam ji pastatyta. Kokios šio reiškinio priežastys, kokie tikslai, kas tai padaro? Tai klausimai, į kuriuos sunku rasti atsakymus, išaiškinti dar sunkiau.
Nemalonus incidentas nutiko ir šių metų rugsėjo 13 d. Gražaus sekmadienio popietę gautas pranešimas apie degančią pavėsinę miške. Nepataisomai sudegė pavėsinės stogas, apdegė laikančiosios konstrukcijos. Ši pavėsinė yra žmonių pamėgtame Pažintiniame miško take šalia Studentų želdyno. Keista, pavėsinė padegta praėjus lygiai 2 metams nuo Pažintinio miško tako atidarymo dienos.
Apie įvykį informuota policija, vyksta tyrimas. Tikimės, kad piktadarius išaiškinti padės ir miškuose įrengtos video kameros.
Galima tik spėlioti kas tai padarė. Viena aišku, kad tai žmogaus darbas. Ką daryti? Reikalinga Jūsų, mylinčių savo kraštą, pagalba saugojant žaliąjį Lietuvos turtą ir visa kas jame žmogaus sukurta.

VĮ Kazlų Rūdos mokomoji miškų urėdija
Nuotraukos Redo Rutkausko

 
 

Valstybės įmonė Kazlų Rūdos mokomoji miškų urėdija, Miškininkų g. 1, LT-69421 Kazlų Rūda. Tel. (8 343) 98921, faksas (8 343) 96065, el. p. info@krmmu.lt. Įmonės kodas: 165841621. PVM kodas: LT658416219. Duomenys apie VĮ Kazlų Rūdos mokomąją miškų urėdiją kaupiami Juridinių asmenų registre. Kodas 165841621.


 

nemokamos konsultacijos

 

agroakademija

 

Pastatas2
 

medelyno_lentele
 

IC_lentele
 


RSS

Firefox
Tinklapis geriausiai matomas naudojant Firefox interneto naršyklę.


 
 
© Sprendimas: Rinkos Sprendimai